Erzurum

Okazuje się, że do Turcji wróciły skoki narciarskie! Pojawiły sie tam w 2010 r po wybudowaniu pięknego kompleksu Kiremitliktepe na Uniwersjadę w 2011 r. Na dużej skoczni bliżej nieznany Matej Dobovsek ustanowił rekord skoczni 143,5 m. Srebrny medal na obu skoczniach zdobył Maciej Kot a drużyna medal brązowy. Potem w 2012 r. odbyły się tam mistrzostwa świata juniorów które wygrał A. Ziszczoł, a rekord skoczni K-95 ustanowił K.Murańka.

Erzurum źródło: skisprungschanzen.com

15 lipca 2014 r. potężne osuwisko zniszczyło obiekt

Erzurum  źródło: sportsinwinter.pl

Turcja odbudowała jednak skocznie i 4 lutego 2017 r. odbyły sie na nowym obiekcie zawody Pucharu Kontynentalnego, które wygrał Nejc Dezman skacząc na nową rekordową odległość 143 m. W konkursie brali udział skoczkowie z Turcji, zajmując dalsze miejsca (najlepszy był Arda Fatih Ipcioglu na 12 pozycji), ale fiński trener Pekka Niemela, od 2 lat trenujący w tym kraju nieliczną  grupę skoczków, jest zadowolony z postępów i zapowiada dalsze sukcesy tureckich skoczków narciarskich.

Erzurum               Erzurum żódła: pl.wikipedia.org i goerzurum.net

Może to nastąpić podczas zbliżających się zawodów w ramach Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy EYOF. Festiwal miał się odbyć w Sarajewie, ale Bośnia i Hercegowina nie zdążyły z przygotowaniami, a Turcja zdążyła z odbudową skoczni i miasta zamieniły się kolejnością.

Czekamy zatem na sukcesy tureckich skoczków i rozwój tej pięknej dyscypliny także w tym kraju.


Fora: 

co za news ;D

długoterminowo trzymamy więc kciuki i za Polaków, i za Turków - a za 15 min - kibicujemy w ramach konkursu w Japonii

EYOF

Trzymałem, warto było! 

W ramach EYOF 2017 w Erzurum rozegrane zostaną cztery konkursy skoków narciarskich - zawody indywidualne dziewcząt i chłopców (14 lutego), rywalizacja drużynowa chłopców (16 lutego) oraz konkurs drużyn mieszanych (17 lutego).

Zawody odbędą się na ponownie oddanej do użytku normalnej skoczni (HS109) w Erzurum. Pewnie takich emocji nie będzie, jak w Sapporo, ale trzymam kciuki za rozwój skoków w Turcji, bo nowi dają szansę na rozwój tej dyscypliny w sytuacji kompetej zapaści skoków w Finlandii, Szwecji, Słowacji i innych krajach.

EYOF

Niestety, polska ekipa została wycofna "z uwagi na złożoną specyfikę problemu dotycząca bezpieczeństwa związanego z uczestnictwem w zawodach EYOF Erzurum 2017 w Turcji, Prezydium Zarządu PZN podjęło jednogłośnie decyzję o wycofaniu z udziału w zawodach Reprezentacji PZN. Stanowisko Prezydium Zarządu PZN podyktowane było wyłącznie troską o bezpieczeństwo Reprezentantów i ich opiekunów".

Skoki ma K-95 wygrał Słoweniec Timi Zajc, a 4-te miejsce zajął reprezentant Turcji  Muhammed Ali Bedir.  Zainteresowanie na trybunach - niezauważalne :(