Data ważności OC/Zielonej Karty

Przyszła koza do woza, czyli Iza z pytaniem do doświadczonych podróżników samochodowych. Tak się do tej pory składało, że terminy wypraw ekipy TwS przypadały na okres tuż po wykupieniu nowego OC, więc było zarówno ono, jak i wydawana do niego Zielona Karta, ważne przez prawie cały rok licząc od daty wjazdu na teren Turcji.

Tym razem nasze plany zakładają wyprawę wiosenną porą, tuż przed zakończeniem terminu ważności OC, tj. w Turcji chcemy być w okresie majowo-czerwcowym, a data wykupienia nowego OC przypada na początek lipca. Czy nie będzie z tego żadnych kłopotów> Pytam, bo teoretycznie auto może przebywać na terenie Turcji przez okres 6 miesięcy, więc może pogranicznicy będą mieli jakieś wątpliwości... Jak wyglądały Wasze terminy ubezpieczenia versus terminy pobytu na terenie Turcji?

Fora: 

możecie jechać spoko...

bo chyba nie uwzględniacie opcji przedłużenia...

ale sprawdźcie jaką datę ważności ( badania technicznego ) wpisano Wam do dowodu rejestracyjnego...

=== 

to przyjemne żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

ubezpieczenie

Miałem wyjechać 1 września. Ubezpieczenie i przegląd kończyło mi się 3 października,  zatem przezornie:

  1. * zrobiłem przegląd techniczny  pod koniec sierpnia

* wykupiłem zieloną kartę do ubezpieczenia aktualnego

* wykupiłem i zabrałem ze sobą nową  polisę od 3 października.

Przydało się, bo na granicy tureckiej przy wjeździe zażądali nowej polisy.

Zielona karta była tylko na 30 dni, ale nie było problemu braku na dalsze miesiące.. Samochód zarejestrowany jest na Hanię, ale wpisali do mojego paszportu. 

Dzięki za wskazówki

W świetle Twoich doświadczeń postanowiłam wykupić wcześniej OC, a przy okazji wystarać się o Zieloną Kartę na zapas, trzeba się dobrze przygotować!