Czy za 5500 zł da się odbyć wyprawę na własną rękę dla dwóch osób?

Jestem tu nowa, w Turcji nie byłam nigdy, ale mam zamiar razem z siostrą. Zastanawia mnie jedna rzecz czy 5500 zł wystarczy na taką podróż pociągiem przez np: z warszawy do wiednia z wiednia do sofi a z sofi do Stanbułu promem na drugą stronę no i do miasta kayseri. BArdzo prosiłabym o odpwiedź, mam już jakieś doświadczenie w podróżowaniu, byłam tylko niestety 3 razy za granicą ale to nie daleko polski, a turcja jest bardzo daleko, od 3 miesięcy uczę się języka Tureckiego, ujmę że mam 16 lat za to moja siostra 20, tak więc byłabym bardzo wdzięczna za ewentualne wskazówki co do podróży, i tak miej więcej orientacyjne ceny biletów pociągów. Mamy jechać za 13 miesięcy w październiku. 

Fora: 

Budżet

Po pierwsze 13 miesięcy to mnóstwo czasu. W tym okresie można ustrzelić bardzo tanie połączenie lotnicze z Polski do Stambułu (np. w granicach 300 zł od osoby w obie strony). Może się to okazać znacznie tańszym rozwiązaniem niż przejazd koleją.

Po drugie - nie da się obecnie przejechać pociągiem ze Stambułu do Kayseri, połączenia z kierunku Azji są zawieszone z powodu przebudowy infrastruktury kolejowej. Najprawdopodobniej taki stan potrwa do 2014 roku... W tym wypadku pozostaną Wam połączenia autokarowe.

Po trzecie, nie piszesz, ile czasu planujecie spędzić na miejscu w Turcji, więc trudno wypowiadać się na temat budżetu...

W Warszawie, Piotrze :)

Trzeba tylko polować na okazje, nazywane 'Szalonymi Środami'. Połączenia realizuje LOT na trasie Warszawa - Stambuł. Specjalistą jest tutaj nasz użytkownik Pavvka, więc raczej on powinien się wypowiedzieć co do szczegółów. Chociaż mojej znajomej też się udało taki lot zarezerwować na przyszłą wiosnę. Co więcej, z dodatkowym przelotem lokalnym z Katowic do Warszawy i zapłaciła około 400 zł w obie strony.

Szalone Środy

Ostatnio dawno nie widziałem Stambułu w LOT-owskich promocjach... ale może to właśnie oznacza, że niedługo znowu będzie :-) Ale mając tyle czasu do wyprawy spokojnie można założyć, że prędzej czy później okazja się trafi, zwłaszcza że chodzi o październik (bo już np. latem trudno o porównywalnie tanie bilety).

W zasadzie można nawet nie czekać na Szaloną Środę, tylko spróbować kupić bilet w ofercie First Minute - ceny są mniej więcej takie same. O ile dobrze kojarzę, bilety można kupować do roku naprzód, więc jeśli termin macie już określony, poczekajcie tylko aż do Waszego wyjazdu zostanie 365 dni i lećcie na stronę LOT-u. Liczba tanich miejsc jest ograniczona, więc trzeba być czujnym.

Berlin Berlin, jak

Berlin Berlin, jak najbardziej  też w tej cenie jest dostepny :) 

zamieszkajwturcji

Taka kwota to bogactwo :)

Dwie młode osoby mogłyby za te pieniądze pozwiedzać Turcję co najmniej dwa razy dłużej, i to bez jakichś wyrzeczeń.

Dwie młode dziewczyny.

Dwie młode dziewczyny. jedna uczy sie tureckiego. jak dobrze sie zakręcą to noclegi maja za darmo :-)))).

 

Ps. I wcale nie mam na mysli sex-kontekstu.

Za takie pieniadze dwie

Za takie pieniadze dwie młode osoby, czyli bez duzych wymagań, moga spokojnie zwiedzic kawałek Turcji. Koszty noclegów, wyzywienia czy przejazdów mozna liczyc jak w Polsce.

Również polecałbym samolot. Bez problemu mozna kupic bilet do Istambułu za ok 650 zł w obie strony. Nie wiem czy pociąg wyjdzie taniej.