CENY w Turcji i na lotnisku

wybieram sie do Turcji, dodkładnie do Side.. może ktoś był w tym roku i orientuje się jakie tam są ceny? Głównie interesują mnie papierosy i alkohol. Z jaką walutą tam jechać i gdzie wymieniać na liry tureckie?

Jak wyglądają ceny w strefie bezcłowej na lotnisku w Pyrzowicach (Katowice)? też głównie alkohol i papierosy.

Fora: 

W Turcji używki są drogie

Raczej nie zrobisz korzystnych zakupów alkoholu i papierosów w Turcji - obie grupy produktów są droższe niż w Polsce. Dla przykładu paczka Marlboro kosztuje 9 TL (13 zł), a piwo w sklepie - od 4,50 TL za puszkę (tak, to 6,50 zł)! W knajpach jest jeszcze drożej. Co do sklepów wolnocłowych na lotniskach to się nie orientuję, jeżdżę samochodem, na drogowych przejściach granicznych do Turcji ceny są bardzo korzystne.

Co do waluty - to w sumie bez większego znaczenia czy to euro, dolary czy funty brytyjskie. Najlepiej zabrać trochę na start, a w razie potrzeby płacić kartą lub wyciągać gotówkę z bankomatów.

wolnoscowe :)))

Nie wiem, jak jest w Pyrzowicach, ale sklepy "wolnocłowe" na lotnisku Chopina są droższe od normalnych w mieście o 30 (?)% Ale przecież nie przejdziesz przez odprawę z flaszką... Taniej jest na pokładzie samolotu - Balantines 0,7 kosztuje 52 zł (tyle płaciłem w maju 2013 lecąc Bodrum). Jak wylądujesz w Stambule czy Antalyi to sklepów wolnocłowych nie zobaczysz, a jak będziesz wracał, to owszem, wybór duży, ale ceny alkoholi, kosmetykow, biżuterii są wyższe niż na rynku.. No może papierosy są w porównywalnej cenie, ale żadna okazja. Tylko wybór zdecydowanie większy...

dziwne... wiele czytałam o

dziwne... wiele czytałam o tym, że można spokojnie kupować na lotnisku w takich sklepach i przewozić.. są nawet limity podane (że 1l wódki) i że to się już kupuje po odprawie czyli nie wlicza się do tych 20kg głównego ani do tych 5kg podręcznego. Słyszałam również, że jak się leci do krajów poza UE czyli Turcja ceny są bez cła i podatku i że wychodzi wódka tanio np. litr za 20zł !?  

 

Czy to prawda??

prawda alkoholowa na polskich aeroportach...

lecąc do krajów poza UE - legitymują Cię z danym z ticketu...

po odprawie celno - paszportowej są dwa konkurujące markety - Baltona i Keramis...

ceny podobne - może więcej kosmetyków jest w Baltonie lecz u konkurencji niektóre alkohole tańsze ...

faktycznie - kupowaliśmy litrowego Rasputina 70 amper - pod domową nalewkę płacąc bodajże 25 - 27 złociszy...

polskie ponoć jeszcze spirytualia - w cenie ca 20 - 30 % niższej od krajowych marketów ...

dawno dosyć nie macano nas na tureckich lotniskach ale zazwyczaj przybyszom przyglądają się z kompletną obojętnością...

kupuj Acaan ile miejsca w plecaku i torbie podróżnej partnerki - będzie wesoło przy konsumpcji :-)

PS - jak ochrzcisz 70 amp Rasputina to Ci gorzołka wyjdzie po 20 za literek :-)

 

:)

to mi ulżyło.. dzieki! :)