Bodrum czy Gumbet?

Witam serdecznie, 

zauroczeni Turecką Riwierą, wybieram się do Turcji po raz drugi. Tym razem Wybrzeże Egejskie. Biorę pod uwagę tylko Bodrum lub Gumbet, ale błagam podpowiedzcie, który region wybrać. Czytałam już niektóre wasze wątki ale dalej nie wiem... Zależy mi na życiu nocnym, aby naprawdę było gdzie się wybrać i oczywiście na plaży... widzę (nawet na Google Earth), ze w Bodrum ciężko z plażą. Dwa rzędy leżaków i wszytko płatne. Może w Gumbet jest lepiej? Są w ogóle w tym regione ładne plaze na których można spędzić dzień "bezpłatnie"? Ostatni wyjazd spędziliśmy przy plaży Kleopatry w Alanyi - coś pieknego... 

 

dziękuje za odpowiedz

pozdrawiam

Paula 

Fora: 

Plaże w Bodrum

Witam serdecznie,

Bodrum i Gumbet, to praktycznie to samo, tzn. Gumbet jest dzielnicą Bodrum.

O ile mi wiadomo, to jedynie w Gumbet na całym wybrzeżu półwyspu Bodrum są bezpłatne plaże wraz z leżakami, pod warunkiem, że się pije i je drinki i potrawy serwowane w restauracjach na plaży.

W Turcji, podobnie, jak na całym świecie, za leżak i parasol sie płaci - ktoś to przecież kupił. Jeśli chodzi o samo leżenie na plaży na ręczniku - to bez większych problemów można to robić na większości plaż publicznych - po turecku devlet plaj.

Jeśli chodzi o życie nocne natomiast, to Bodrum nie ma sobie równych, nazywane jest nawet tureckim St. Tropez 

zamieszkajwturcji

Witam dwa tygodnie temu

Witam dwa tygodnie temu wróciłam z Gumbet. Polecam jechać tam-plaże są troszkę szersze niż w Bodrum i bardziej kameralne a nie przy deptaku z restauracjami. Jest masa imprez-cała ulica Bar Street usiana jest knajpami i dyskotekami a do Bodrum kursuja co kilkanaście minut dolmusze-jazda jakieś 10 minut więc żaden problem. W Gumbet jest też taniej.Do Bodrum zachęcam jednak się wybrać-piękny port,piękne miasto. Nie można tego rejonu porownać z Riwierą-byłam w Alanii dwa razy i to zupełnie co innego-tam sa piękne plaże-szerokie natomiast część egejska jest to część górzysta i zatokowa więc plaże są tu mniejsze i węższe ale polecam gorąco-piękne widoki gór schodzących do morza no i usaiane białymi domkami-taka namiastka widoków greckich a więc dwa w jednym.Zazdroszcze wyjazdu.

Serdecznie dziękuje za

Serdecznie dziękuje za podpowiedzi:) a mogę zapytać w jakim hotelu byłaś? Mam klika na oku i tu i w Bodrum, ale i tak liczę na jakiś okazyjny last minute:)