bagaż w locie łączonym linii pegasus

leciał ktoś może Pegasusem z przsiadką w Stambule i potem miał lot krajowy? jak jest z bagażem? obowiązuj limit 20 czy 15 kg przy locie lączonym?

Fora: 

różnie bywa

na lotach międzynarodowych jest 20 kg, a na krajowych zazwyczaj 15 kg we wszystkich tanich liniach tureckich. ja miałem przesiadke w stambule z polaczenia lwow - stambul (pegasus) na stambul - adana (atlas jet). o ile w pierwszym wypadku moglem miec 20 kg, to na locie krajowym juz 15. nie sprawdzaja ile sie wnosi na poklad, wiec jesli masz duzy podreczny (ale bez przesady) to mozna tam upchac do oporu.

Lwów - Istambuł - Adana

interesuje mnie to połączenie..

choć niedokładnie zbieźnie z tematem wątku proszę o wiecej detali...

w razie potwierdzenia gotowości udzielenia informacji myślę o otwarciu odrębnego wątku ...

nie jest to kwestia rychlikowa - raczej na przyszły rok...

ale zawsze - pozdrawiam... 

lot łączony do Adany

Leciałem ze Lwowa przede wszystkim bo był taniej niż z jakiegokoliek innego miasta w Polsce. Akurat na wakacje nie było tanich ofert, a Pegasus jak wiadomo nie jest zbyt drogi.

Za lot w dwie strony zaplacilem coś koło 450zł w sezonie (koniec czerwca początek lipca).

Dotarcie na lotnisko we Lwowie też nie jest trudne. Są dwie możliwości dojazdu z dworca głownego kolejowego: albo autobus i potem pieszo jaki kilometr (koszt ok 2 zł), albo taksówka (dla znających ukraiński zniżki) koszt ok. 20zł.

Przesiadka w Stambule (Sabiha Gokcen) jest raczej bezproblemowa, o ile nie zgubi się bagazu albo samolot mocno się nie spóźni to są mozliwe jakieś małe przesunięcia czasu (skomunikowanie) w Stambule.

Jeśli zmienia sie linię lotniczą to potrzebna jest kolejna kontrola i odprawa.

Lot do Adany trwa ok. 1.30 godz (jak dobrze pamietam).

Lotnisko w Adanie jest malutkie i polozone za miastem. Dobrze przed rzyjazdem zadbac o transport, bo taksówka może kosztować więcej dla cudzoziemców. Do centrum miasta jedzie się ok 20-25 min przy malym ruchu.

Jeśli trzeba jakiś bardziej szczegółowych informacji to proszę pytać :)