Afera taśmowa- Iza nie kasuj wątku, link jak najbardziej zwąazany z TwS.

Spokojnie, nie tnę bez litości

Tekst bardzo ciekawy, taka analiza ewolucji sytuacji politycznej w TR. Coś dobrego z te afery wynikło, kto by pomyślał :) P.S. Już myślałam, że o Turcji w Sandałach rozmawiano, to by dopiero była reklama :P

Ciekawy bo wiekszosc turystów

Ciekawy bo wiekszosc turystów widzi tylko hotele Riwiery. Natomiast nie zdajemy sobie sprawy co legnie sie na tych nowych osiedlach otaczajacych Stambuł.

Opinie

Gdyby Wprost opublikował i uwypuklił te wypowiedzi Sienkiewicza i Belki,to pewnie nawet używanie kwiecistego języka nie zdyskredytowałoby tych oficjeli. Ale może zapodanie takiej analizy godziłoby w dobre stosunki Polski i Turcji i z tej racji, racji stanu, redachtor Latkowski puścił inne bzdety, takie na poziomie "faktu" czy "angory". Bo naczelny na pewno wie, że działanie na szkodę interesu Państwa Polskiego jest zabronione... Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że im kto niższego wzrostu, to bardziej przeklina...

czytajcie a będzie Wam dane ...

parafrazując ( frazy nie koniecznie biblijne ) ...

ale i zapoznając się z kolejnym punktem widzenia na świat...

widzimy, że nie wszystko jest tak okrągłe jak ziemia...

natomiast w rzeczy samej...

Anatolia ląduje na celowniku TwS...

w celu wydania kolejnego przewodnika...

Sabanci

Interesująca, rzadko poruszana tematyka - współczesna Turcja. Dla nas to kurorty, zabytki, jedzenie, folklor. Jakoś umyka wspólczesny puls tego wielkiego narodu i państwa... Nie czuję się kompetentny, więc chętnie chłonę informacje i opinie, starając się przecedzić je przez sito racjonalności. BTW - chyba warto te wątki współczesności rozwijać ?

BTW - kto ma to robić?

Tj. te wątki rozwijać, na maile odpowiadać, zabytki opisywać i za eksperta robić? Bo mi się, szczerze pisząc, już nie chce, przy zalewie troli, psychofanów i głupawych komentarzy, tutaj i na FB. Nie po to sobie kręgosłup przed kompem nadwyrężam, żeby potem jedyną reakcją było powątpiewanie, czy amfiteatr nie jest aby teatrem.

BTW

Ja nie chcę, aby to pisali Admini, lecz Userzy (pardon za wyrażenia). Przecież są wśród nich mieszkańcy Turcji, rezydenci, erazmusy i tacy co czytają po turecku i po angielsku biegle. więc może by zechcieli głośno wypowiedzieć się, a my ich podsłuchamy :) Są tacy, co nie są hejterami ani "czulym wojtkiem", mają do powiedzenia w temacie i nie mają śmiałości się wypowiedzieć. Zachęćmy ich!

Chętnie zachęcę...

...tylko jak? Z pisaniem na TwS-ie jest tak, że wielu się deklarowało, że coś skrobnie, a jak co do czego przychodzi, to prawie wszyscy tylko podczytują :)

Nowa Turcja

Kiedy byłem w Turcji w 2005 roku niesamowite wrażenie zrobiły na mnie okolice Stambułu i Izmiru. U nas nowe osiedla to pieć bloków po 4 pietra. U nich 20 po pietnascie. Do tego fabryka przy fabryce.

Kiedy opwiadałem o tym w Polsce, twierdząc, ze zachodnia Turcja wyglada na bogatsza niz Polska to sie ze mnie znajomi smiali. Wiekszośc Turków zna przez pryzmat emigrantów w RFN. ewentualnie z okien hoteli na Riwierze.

Niestety do całosci obrazu doszedł jeszcze jeden czynnik. Kalifaty przy ich południowej granicy.

Hurriyet Daily News