z Bułgarii do Stambułu

Witam, witam! Moje pytanie wiąże się z podróżą do Turcji (hmmm, a które z pytań tutaj wiąże się z czymś innym?) a dokładniej czy wiecie coś o autobusach z Bułgarii do Stambułu? Planuję dojechać tam jak najtaniej, dlatego wybrałam opcję autokarem do Bułgarii i dalej z Sofii lub z Burgas do Turcji. Czy ktoś może próbował tej kombinacji? Czy orientujecie się gdzie można kupić bilety, ile kosztują, czy trzeba je jakoś specjalnie wcześniej zamawiać itp. Podobno z Sofii jest bardzo dużo tak kursujących autobusów ale nic nie wiadomo o Burgas, dlatego jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie bardzo proszę o radę :) Pozdrawiam :)

Fora: 

Z BG do Stambułu

Z Sofii do Stambułu autobusów będzie ze czterdzieści. Łatwo je znaleźć bo startują z dworca gdzie zatrzymują się autobusy z Polski.Jeżeli jesteś z południa możesz rozważyć przejazd z Pragi. Bilet w obie strony (Praga - Stambuł z przesiadką w Sofii) to około 550 PLN.

Z Burgas do Istanbulu

Z Burgas do Istanbulu jeździ turecki przewoźnik Nisikli Turizm. Cena biletu w jedną stronę to 40 lirów tureckich (lub 35-40 lew). Czas przejazdu to około 7 godzin, ilość autokarów - 6 dziennie. Podobno jeździ też Metro Turizm i kilka innych firm. Ogólnie nie powinno być problemu.