Kuşadası, Efez i okolice. Przewodnik TwS

Autor: 

Izabela Miszczak

Wydawnictwo: 

Aslan

Rok wydania: 

2014

Język: 

polski

Orientacyjna cena książki: 

22 zł

Rodzaj książki: 

przewodnik

Kuşadası, Efez i okolice. Przewodnik TwSSeria Przewodniki Turcji w Sandałach skierowana jest zarówno do podróżników organizujących samodzielne wyprawy do Turcji, jak i do osób zainteresowanych poznaniem mniej rozreklamowanych zakątków tego kraju. Książka Kuşadası, Efez i okolice. Przewodnik Turcji w Sandałach to druga pozycja z tej serii. Powstała ona na podstawie wieloletnich doświadczeń zdobytych podczas wypraw samochodowych oraz lotniczych, organizowanych przez redakcję portalu TurcjaWSandalach.pl. Mam nadzieję, że mój przewodnik pozwoli Wam na poznanie wybrzeża Morza Egejskiego, nie tylko od strony plaży, ale także – zabytków oraz cudów przyrody, w które obfituje ten region Turcji.

Książka Kuşadası, Efez i okolice. Przewodnik Turcji w Sandałach została przygotowana z myślą o wszystkich turystach odwiedzających zachodnią Turcję, a w szczególności region Kuşadası, Selçuku, Didim i Özdere. Chciałam zachęcić osoby, przybywające tu w ramach wycieczek zorganizowanych przez biura podróży, do wyjrzenia poza bramy hoteli i wybrania się na wycieczki krajoznawcze do najciekawszych miejsc regionu. Podróżnicy samodzielni znajdą w przewodniku nie tylko sugestie dotyczące tego, co warto zobaczyć, lecz również praktyczne porady na temat organizacji transportu, noclegów i wyżywienia podczas wypraw.

Przewodnik składa się z czterech głównych części, opisujących poszczególne fragmenty omawianego regionu Turcji. W każdej z nich znajdują się opisy głównych miejscowości wypoczynkowych, bardziej i mniej znanych zabytków, placówek muzealnych oraz miejsc atrakcyjnych przyrodniczo i krajobrazowo. Opis każdego z tych miejsc zawiera jego dokładną lokalizację, a tam, gdzie jest to istotne – również godziny otwarcia dla zwiedzających, ceny biletów wstępu oraz wiele innych informacji praktycznych. W przypadku miast regionu istotnym elementem przewodnika są sekcje omawiające istniejące opcje noclegowe, w tym hotele i kempingi, punkty gastronomiczne, sklepy i centra handlowe oraz kwestie związane z transportem publicznym. Zwolennicy kąpieli morskich i słonecznych znajdą tu opisy najładniejszych plaż, a pasjonaci historii – najważniejsze informacje o dziejach danej osady.

Na końcu książki zamieszczone zostały materiały dodatkowe. Opisują one najbardziej charakterystyczne potrawy kuchni tego regionu Turcji, przybliżają jego uwarunkowania klimatyczne oraz dostarczają zarysu dziejów osadników greckich, które są nierozerwalnie związane z historią egejskiego wybrzeża Azji Mniejszej. Ostatnią część przewodnika stanowi bibliografia, która dostarczyła informacji niezbędnych do przygotowania tej książki oraz zawierająca sugestie, co do dalszej lektury, mogącej pogłębić wiedzę o omawianym obszarze.

Książka rozpowszechniana jest w postaci elektronicznej poprzez platformę Google Play Books, co umożliwia dostęp do niej na systemach Android oraz iOS. Do pobrania książki konieczne jest zainstalowanie oprogramowania Google Play Books dostępnego z Google Play oraz Apple Appstore.

Istnieje również możliwość bezpośredniego zakupu książki w popularnych formatach (m.in. mobi, azw, epub, pdf) obsługiwanych przez czytniki książek elektronicznych. Osoby zainteresowane taką możliwością prosimy o kontakt z redakcją.

Książka w sklepie Google Play | Książka w Google Books