Kapadocja indywidualnie

Witam serdecznie. Poważnie zastanawiam się nad indywidualnym wyjazdem do Kapadocji. Nurtuja mnie dwie rzeczy: jak najszybciej dostać się tam z Warszawy (nie bedę korzystać z czarterów, więc w grę wchodzi trasa via Stambul lub Ankara) i czy jako dorosła osoba bez męskiego towarzystwa będę mogła się czuc podczas drogi bezpiecznie- dodam, że jestem mężatką i nosze obrączkę (wskazówki czego ewentualnie nie robić podczas podróży, mile widziane). Mam juz mniej więcej opracowana "wizję" mojej podrózy, ale chętnie przeczytam wskazówki od "praktyka". Pozdrawiam, G.

Fora: 

Kapadocja

Jeżeli chodzi o dotarcie do Turcji to polecam cykl artykułów "Jak dotrzeć do Turcji...".

Samodzielne podróżowanie po Turcji nie jest dla kobiet szczególnie niebezpieczne, ale warto pamiętać o kilku zasadach:

1. W autokarach i dolmuszach zajmuje się miejsce koło kobiety lub takie, gdzie oba siedzenia są wolne. Jeżeli dosadzą tam mężczyznę, można wnieść sprzeciw.

2. Swobodne rozmowy z mężczyznami mogą być uznane za zaproszenie do flirtu (chociaż niekoniecznie).

3. Ewentualne zaczepki słowne najlepiej jest zupełnie zignorować.

4. Najtańsze hotele należy sobie odpuścić - chodzi mi tu o placówki bezgwiazdkowe, gdzie nocują najczęściej samotni, pracujący tymczasowo mężczyźni. Lepiej spać w rodzinnych pensjonatach.

5. Samotne wypady do niektórych lokali, zwłaszcza piwiarni, to również nienajlepszy pomysł. Wiele restauracji posiada tzw. aile salonu - specjalne pomieszczenia dla rodzin i samotnych kobiet, gdzie można się czuć bardziej komfortowo.

6. Noszenie obrączki to rzeczywiście czytelny znak, że jest się mężatką, ale trzeba się przygotować na pytania, gdzie jest ten mąż :)

 

Dziękuję serdecznie za

Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź. Mam dodatkowe pytanie: czy podróżowałaś po Turcji sama, czy z grupą? Pozdrawiam, Gosia.

Kapadocja

Podróżowałam zarówno z większą ekipą, jak i w parze, ale miałam okazję również przebywać sama wśród Turków :)