Jakie ubrania warto zabrać?

Co warto zabrać z ubrań na wycieczkę do Turcji? Wszystko zależy od rodzaju wyprawy i stylu podróżnika.Na pewno przydadzą się przewiewne T-shirty bawełniane na największy upał, luźne szorty, a jeżeli chcemy zwiedzać meczet, to koniecznie długie spodnie lub w przypadku kobiet sukienki, dodatkowo z zakrytymi ramionami. Nie zaszkodzi jedna koszula z długim rękawem (ale z cienkiego materiału) jako ochrona przed komarami na wieczór. Z butów oczywiście sandały + klapki lub japonki na plażę i basen. Konieczne jest jakieś nakrycie głowy (czapka z daszkiem, kapelusz) - jako ochrona przez udarem słonecznym, zwłaszcza jeżeli ma się bardzo krótkie włosy.

Czego moim zdaniem nie warto brać: kurtki, peleryny, swetry, polary. W lecie w Turcji pogoda jest murowana. W sumie nie warto też brać pełnych butów, chyba że planujemy się stołować w eleganckich restauracjach, gdzie obowiązuje bardziej wizytowy strój.

Jeżeli jednak planujemy wyprawę w góry lub poza sezonem letnim, to oczywiście przydadzą się solidne buty, ciepłe swetry, kurtki czy peleryny. Obszary położone w głębi lądu są zazwyczaj bardziej nagrzane w ciągu dnia, ale w nocy temperatura potrafi gwałtownie spaść. Dotyczy to również popularnej wśród podróżników Kapadocji.

Jak ubrać się i zachowywać w meczecie? Przeczytajcie koniecznie przed zwiedzaniem.

Wróć do listy najczęściej zadawanych pytań.

Odpowiedzi

Suplement

Kobiety powinny brac ze soba chustki na głowy. To skutecznie temperuje zapedy co bardziej popędliwych tubylców. sandoły sa ok. Tylko niewygodne do chodzenia po ruinach. szczególnie jak wokół sa krzaczory. A zdarza sie ze w zielsku coś syknie. Polar w Kapadocji w nocy tez moze sie przydac.