Jak znaleźć nocleg w Turcji?

Żeby znaleźć dobry i w miarę tani nocleg, najlepiej zaopatrzyć się po pierwsze w dobry przewodnik książkowy. Polecamy korzystanie z Lonely Planet. Turkey. Podaje on propozycje noclegów w różnych cenach praktycznie w każdym interesującym miejscu w Turcji.

Nawet jeżeli w rekomendowanym hotelu czy pensjonacie nie ma akurat miejsca, to nie jest problem. W Turcji pensjonaty i hotele często występują obok siebie (w jednej dzielnicy lub przy jednej ulicy), więc wystarczy się przespacerować i popytać. Należy raczej unikać miejsc tuż przy dworcach autokarowych - to są bardzo podejrzane przybytki...

Zawsze należy się targować o cenę - mają co prawda często wywieszone cenniki, ale podlegają one negocjacjom. Zazwyczaj działa odwrócenie się na pięcie i zmierzanie do wyjścia. Nawet jeżeli cena nie jest dla nas tak istotna, mimo to warto się troszkę potargować, choćby na migi. Zaakceptowanie pierwszej ceny jest czasem uznawane za niegrzeczne. Lub przynajmniej uznają nas za frajerów i, paradoksalnie, gorzej potraktują!

Hotel to po turecku otel, a pensjonat - pansiyon. Szyldy są zwykle dobrze widoczne. Niestety informacja turystyczna w Turcji bardzo kuleje, no i często mówią tam tylko po turecku. W hotelach i pensjonatach też się to może zdarzyć, ale język migowy czyni cuda.

Dowiedz się również jak znaleźć nocleg w Istanbule.

Wróć do listy najczęściej zadawanych pytań.