Jak podróżować po Turcji?

Turcja w sandałach stawia sobie za cel dzielenie się informacjami i doświadczeniami z podróży do Turcji, zarówno z osobami, które wybierają się do tego pięknego kraju w ramach wycieczki organizowanej przez biuro podróży, jak i tych, którzy wolą wybrać się tam na własną rękę (nogę).
Jednakże gorąco polecamy ten drugi sposób. Dlaczego?

1. Pełna niezależność - wybór terminu, trasy podróży, posiłków - to wszystko zależy tylko od własnych decyzji. Nikt niczego nie może nam narzucić.
2. Pełna odpowiedzialność - jeżeli coś się nie powiedzie, to pretensje można mieć tylko do siebie. Hotel nie spełnia naszych oczekiwań? Hmmm, źle wybraliśmy. Ale z drugiej strony - zawsze można się wynieść do innego hotelu (lub na kemping), nie musimy tkwić w jednym miejscu przez tydzień lub dwa, jeżeli to miejsce nam nie odpowiada.

Oczywiście są też minusy tej metody podróżowania. Są to miedzy innymi:

1. Obawa przez nieznanym - jeżeli nie lubicie niespodzianek lub nie możecie sobie na nie pozwolić, bo przykładowo podróżujecie z małym dzieckiem- wybierzcie wyjazd zorganizowany. Oczywiście po uprzednim sprawdzeniu wiarygodności biura podróży...
2. Nieznajomość języków obcych - zwłaszcza poza wydeptanymi szlakami. Chociaż czasami nawet znajomość pięciu języków nie wystarczy, o ile jednym z nich nie jest język turecki.

Przeczytaj więcej o sposobach podróżowania po Turcji.