Internet i gps ?

To może dziwne pytania, ale wybieram się zwiedzać Turcję i chcialabym miec stały kontakt ze światem i z Polską. Chodzi mi o komunikatory, np. Skype, GG, itp. Zabieram laptopa i może ktoś wie jak to jest z bezprzewodowym internetem w Turcji ? Jak byłam w hotelu na riwierze to w ogole nie mogłam z tego korzystać, bo po prostu komunikatory nie działały? A nawigacja samochodowa ? może ktoś wie coś o tym ? to też chciałabym zabrać, ale nie mam mapy Turcji, czy w ogóle taka istnieje ? Wiele pytań, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia?

Fora: 

GPS i Internet

AutoMapa Europe ma mapę Turcji, nie wiem jednak na ile ona się sprawdza bo z niej nie korzystałem. Raczej jednak polecam rozwiązania analogowe w postaci papierowej mapy samochodowej. Nie korzystałem też w Turcji z wifi i nie wydaje mi się żeby dostęp bezprzewodowy był tam popularny. Według mnie to najlepiej skorzystać ze Skype w kawiarence, a z Gadu za pomocą WebGadu. Mruk

GPS

AutoMapa w Polsce :-) a Navigo za granica. W Turcji sprawdza się bardzo dobrze. Korzystałem w Izmirze i Stambule i było ok. Na prowincji wzdluz wybrzeza tez byla wystarczajaca. Trzeba tylko pamietac ze w Turcji drogi buduje sie troche szybciej niz u nas.

Natomiast mapy papierowe sa delikatnie mowiac do niczego. Brakuje szczegolnie map szczegolowych. Np 1:200000-300000