Dziesiąte urodziny Turcji w Sandałach!

No i doczekaliśmy się na portalu dziesiątych urodzin. Równo 10 lat temu, 17 stycznia 2008 roku pojawił się pierwszy wpis, zachęcający do śledzenia naszego nowo powstałego projektu. Słowa te wydają się nadal aktualnym przesłaniem, które nam przyświeca podczas pracy nad TwS-em: "Turcjawsandalach.pl to ciągle rozwijana strona dla podróżników, którą tworzymy w oparciu o zdobyte przez nas doświadczenia. Niejednokrotnie przemierzaliśmy Turcję, najczęściej w sandałach, a teraz pragniemy podzielić się naszymi doświadczeniami zdobytymi w trakcie podróży po Anatolii."

Zdrowie Wasze w gardła nasze!

Portal TwS przebył od tego momentu długą drogę, a wraz z nim i my - rodzice-założyciele - Iza i Mruk. W międzyczasie nasza dwuosobowa ekipa podróżnicza zwiększyła skład o młodsze pokolenie podróżników w sandałach, co więcej, Tola i Staś w minionym roku rozpoczęli przygodę z rozwijaniem portalu, publikując swoje relacje z ostatniej wyprawy. Dziesiąty rok istnienia TwS był bowiem o tyle istotny, że po trzech latach odwyku wróciliśmy do Turcji, docierając aż na jej wschodnie rubieże.

Na portalu zaszły w ostatnim czasie ogromne zmiany, jednakże prawie niewidoczne dla odwiedzających nas gości. Oprócz nowego, odświeżonego wyglądu, portal został znacznie odchudzony, co powinno przyspieszyć jego działanie i ułatwić sprawne wyszukiwanie potrzebnych treści. Jeżeli przy treściach już jesteśmy, to być może zauważyliście, że od pewnego czasu skupiamy się wyłącznie na tekstach prezentujących walory historyczne i turystyczne Turcji, pozostawiając tematykę polityczną, kulinarną i rozrywkową innym blogom i portalom.

Dziękujemy Wam wszystkim za czynny i bierny udział w tworzeniu Turcji w Sandałach, konstruktywną krytykę i bezwstydne pochlebstwa. Jeżeli czegoś nas te minione dziesięciolecie nauczyło, to jest to przekonanie, że warto pisać o mniej znanych obliczach Turcji i że nie jesteśmy jedynymi wariatami, który podróżują do tego kraju na własną rękę. Pozdrawiamy, ekipa TwS.

Powiązane artykuły: 

Odpowiedzi

dla Jubilatów

Gratulacje!!!!! Dziękujemy Wam za obecność.To przez Was pokochaliśmy Turcję i wciąż odkrywamy jej piękne oblicza.Życzymy TwS niegasnącej tureckiej fascynacji i "zarażania nią" coraz szerszej rzeszy czytelników-podróżników! :):):)

10-lecie

Jestem z Wami tylko 5 lat, ale za to wdzięczności dla Was mam tyle, że za całą dziesiątkę wystarczy! To pierwsza dziesiątka; mam nadzieję, że doczekamy dalszych jubileuszy. Wszak rośnie młode pokolenie, które TwS ma w nogach obutych w sandały oraz w pamięci ocznej i fotograficznej, bo fascynację Turcją wyssało i ma już we krwi. Serdecznie pozdrawiam zatem Izę i Mruka,Twórców portalu Turcja w Sandałach i ich czynnych pomocników (a raczej współuczestników)-Tolę i Stasia, i dziękuję Im za twórczy wysiłek, opłacany chyba tylko walutą "bógzapłać". Niech Wam sił i zapału nie braknie, czytelników i fanów przybywa!

Więc Efesem (czy co tam kto pije): Sağlık için!

Ogromnie dziękujemy!

Bardzo nas wszystkich cieszą te niezmiernie miłe słowa, zwłaszcza z ust tak wiernego czytelnika i komentatora!