Aktualizacja informacji o bezpieczeństwie w Turcji - komunikat polskiego MSZ z 27 lipca 2015

W związku z niedawnym zamachem terrorystycznym w południowo-wschodniej części Turcji oraz zaostrzeniem sytuacji politycznej na linii Turcja - Państwo Islamskie, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało komunikat o sytuacji w Turcji. Obecnie cały obszar kraju objęty jest ostrzeżeniem przed podróżą, a jego południowo-wschodnia część - zaleceniem "nie podróżuj". Szczegółową sytuację ilustruje przygotowana przez MSZ mapka.

Ostrzeżenie MSZ dla terenu Turcji z 27 lipca 2015

Cytujemy komunikat MSZ: "Sytuacja bezpieczeństwa w pozostałych regionach Turcji nie uległa zasadniczej zmianie, nadal jest to kraj przyjazny turystom, w którym jednak nie można wykluczyć zagrożenia atakami terrorystycznymi. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie ostrożności podczas pobytu w większych aglomeracjach miejskich i skupiskach turystycznych oraz unikanie wszelkich zgromadzeń w miejscach publicznych, jak również ścisłe stosowanie się do zaleceń władz tureckich i organizatorów pobytów turystycznych."

Odpowiedzi

brytyjskie MSZ nie znajduje aż takich zagrożeń

więc czy nie są to zwykłe strachy na Lachy tylko po to aby ministerstwo nie musiało poszukiwać w świecie środków na ratowanie krajan w danym kraju...

zawszeć to łatwiej i prawie za darmo postawić znak drogowy "dziury w jezdni" aniżeli owe dziury naprawić ( zlikwidować )...

 

Dziwna mapa

To że zagrożenie wyraźnie wzrosło po zerwaniu cienkiej i raczej skrywanej nici porozumienia między Turcją a IS nie podlega wątpliwościom. Mnie zaś interesuje, kto nakreślił ten region, w którym zagrożenie jest większe. Pewnie chodzi tu o jakąś przeszłą działalność PKK, ale w niktórych miejscach wygląda to dziwnie  - patrz podział jeziora Van na dwie strefy.