Zmiany w systemie nabywania wiz do Turcji!!!

Chyba umknęła gdzieś ważna informacja - od kwietnia 2014 r. zmieniają się zasady nabywania wiz turystycznych do Turcji!

Szczegóły: http://www.ankara.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/od_dnia_10_kwietnia_2014_roku_zakup_tureckiej_wizy_na_przejsciu_granicznym_nie_bedzie_mozliwy

Tylko nie bardzo wiem, co o tym myśleć: "po wykorzystaniu prawa do trzymiesięcznego pobytu nie można wjechać na teren Turcji do czasu wygaśnięcia nabytej wizy, tj. pół roku po dacie pierwszego przekroczenia granicy."

 

Wprawdzie mnie to nie dotyczy, ale to chyba źle wróży...

Fora: 

Ale to już było, NAM nic nie umknęło :)

O nowym sposobie nabywania wiz turystycznych do Turcji informowaliśmy na Turcji w Sandałach przeszło 2 tygodnie temu, 22 listopada, o tutaj: Koniec z wizami turystycznymi na granicy tureckiej. Ponieważ jest to 'stary news', dawno zdążył on spaść z głównej strony portalu.

Natomiast jeżeli chodzi o przepis dotyczący prawa do 3-miesięcznego pobytu w przeciągu okresu półrocznego, to nic się tutaj nie zmieniło od 1 marca 2011 roku, kiedy to 1-miesięczne wizy turystyczne dla Polaków zostały zastąpione obecnymi, 3-miesięcznymi. Czemu miałoby to źle wróżyć, to normalny zapis dotyczący obywateli wielu państw przyjeżdżających do Turcji, nie tylko Polaków? Ogromnej większości turystów prawo do 3 miesięcy pobytu na terenie Turcji przez okres pół roku najzupełniej wystarcza, prawda?

Chylę czoło!

Dopiero dołączyłam, chylę czoło!

Co do zapisu o 3-miesięcznym pobycie - zmartwiłam się, bo miałam raz z pogranicznikami z tego powodu bijatykę, która skończyła się interwencją u konsula o północy, ale masz rację - to było w 2008 r., ja nie byłam jeszcze zamężna z obywatelem Turcji i wiele przepisów wykluczało mi możliwość częstego-gęstego bywania tam, gdzie serce pozostało.

Zdecydowanie większości odwiedzających Turcję 3 miesiące wystarczą :)

 

Witamy na pokładzie!

Zawsze przed napisaniem postu na forum warto sprawdzić, czy temat nie był już na Turcji w Sandałach poruszany. Mamy tutaj około 2 tysiące tekstów o rozmaitej zawartości, a do ich przeszukiwania służy okienko Szukaj znajdujące się u góry po lewej stronie. Można też korzystać z dostępnych u nas bardziej zaawansowanych rozwiązań wspomagających, tj. mapy strony i indeksu alfabetycznego.