wiza...

Witam serdecznie :)

Wiza do Turcji obowiazuje przez 180dni, gdzie tylko przez 90 dni od daty pierwszego wjazdu moge przebywac na jej terenie... I tutaj zaczynaja się moje rozważania.

Czy te 90 dni jest liczone od daty pierwszego wjazdu na teraz Turcji i trwa nawet wtedy, kiedy juz wyjadę? Czy przez te 180dni moge przerywanie przebywać na terenie Turcji ( tutaj miesiąc, później znowu itp.)? 

Wizę wykupuję na dniach, bo za tydzień lecę. Moim marzeniem było by też polecieć do Turcji na sylwestra... Muszę czekać te 180dni, a więc przełożyc swoje plany na sylwestra 2015/16? :( .

Fora: 

Wszystko zależy

Sytuacja zależy od tego, ile czasu spędzisz w Turcji teraz? Tydzień lub dwa czy też całe trzy miesiące? 90 dni można wykorzystać przez okres 180 dni od daty początku obowiązywania wizy, więc jeżeli zostaną Ci dni w zapasie po pierwszym pobycie w Turcji, to spokojnie na Sylwestra też możesz lecieć, na tej samej wizie. Jej ważność skończy się gdzieś w lutym 2015.

Tak? To mnie uspokoiłaś, bo

Tak? To mnie uspokoiłaś, bo właśnie to można różnie zrozumieć. Ale skoro jest tak jak piszesz, to super! Dziękuję pięknie :)

Spokojnie!

Temat przetestowałam osobiście - na tej samej wizie wjeżdżałam do Turcji dwukrotnie - w listopadzie 2013 i w kwietniu 2014.