wiza

witam serdecznie

mam nadzieje, że ktoś rozwieje moje wątpliwości wizowe...

wczoraj wróciłam z Istanbułu, byłam tam 5 dni i oczywiście musiałam wsteplowac wize do paszportu i ku mojemu zdziwieniu (zauważyłam to w hotelu) wiza jest na 30 dni, a nie na 90 - czy to oznacza, że nie wymieniłi swoich znaczków i tak naprawde wiza jest wazna 90 dni? W maju ponownie wybieram się do Istanbułu i teraz nie wiem, czy od razu mam iść z paszportem do odprawy z wstęplowaną 30 dniową wizą :D, czy może wypadałoby sie ponownie udać do okienka wizowego :S?

 

pozdrawiam

Dagmara

Fora: 

Tutaj toczyła się dyskusja

Tutaj toczyła się dyskusja na ten temat:

Dobre wiadomości wizowe dla Polaków

Wygląda, że na przejścia graniczne (a przynajmniej na lotnisko Ataturka) nie dotarła informacja o zmianie przepisów wizowych. Dzisiaj napisałem w tej sprawie do ambasady w Ankarze. Mam nadzieję, że odpiszą z jakimś wyjaśnieniem.

dyskusja/wiza

niestety strona się nie otwiera. Mam nadzieję, że odp przyjdzie z Ambasady w miare szybko oraz wyjaśnią tą sytuację, co zrobić w związku z takim przypadkiem jak mój, też myślę o tym by do nich napisać, albo zadzwonić, bo szczerze to nie wiem jak się zachować w maju przy odprawie.

Pozdrawiam i liczę na dalszą współpracę w tej sprawie :)

Dagmara

Odpisali, że wyjaśniają

Odpisali, że wyjaśniają sprawę. Poza tym poprosili o przesłanie skanu paszportu (strony ze zdjęciem i tej z wizą). Wyślę jutro, bo nie mam go przy sobie, ale Ty też możesz spróbować wysłać swój (adres mailowy ankara.wk.dyzurny@msz.gov.pl , ewentualnie fax 0312 4688301) i zapytać konkretnie co zrobić podczas kolejnej wizyty.

Czekam na rozwój wydarzeń

Przyznaję, że sprawa wizy robi się coraz ciekawsza - najpierw rozbieżności co do szczegółów typu cena/okres ważności wg różnych źródeł a teraz niewiedza na przejściach granicznych.

Mam nadzieję, że Ambasada coś wyjaśni, bo taka wiza bywa przydatna, zwłaszcza, jak się podróżuje całą rodziną. Poza tym jakoś tak się zawsze czułam dyskryminowana stosunkiem ceny wizy tureckiej dla Polaków do okresu jej ważności w porównaniu z innymi nacjami.

podczepie sie z moim pytaniem...

Otoz wybieram sie w maju do Turcji, pierwszy raz i sie zastanawiam nad wiza. - jakiej poztrzebuje wizy? jako ze bede tam okolo 4 dni pewnie turystyczna by pasowala, ale ze nie wybieram sie z zadnym biurem podrozy wole dopytac - czy potrzebuje zaproszenia od organizacji goszczacej mnie? - jak beda patrzec na moja wize Izraelska obecna w paszporcie? (tak sie pyta o wszystko bo mialam zle doswiadczenia w Izraelu i nie planuje spedzic kilku godzin na lotnisku ;) dzieki

Wiza w przypadku wyjazdu bez biura podróży

To, czy jedziesz z biurem podróży, czy też samodzielnie, nie ma znaczenia - o ile wyjazd jest w celach turystycznych, a nie zarobkowych. Żadne zaproszenie nie jest potrzebne - piszę z własnego doświadczenia, wiele razy wjeżdżałam do Turcji bez biura podróży i jak najbardziej wiza turystyczna kupowana na granicy była odpowiednia.

Wiza izraelska też nie powinna być problemem.

patka

a ile taka wiza kosztuje? i kupuje sie ja na lotnisku w turcji? bo jade w maju pierwszy raz i nie bardzo wiem..