ważność paszportu przed wyjazdem

Czytałem na stronie ambasady ze po powrozie z turcji do Polski paszport musi być ważny jeszcze 6 miesięcy, Wybieram sie 14 lutego do turcji , wracam 22 lutego a paszport konczy mi sie 14 czerwca, jak myślicie czy na lotnisku dadza mi wize ponieważ paszport nie bedzie wazny 6 miesiecy po powrocie do PL.

Czy może być tak ze wizy nie dostane z powody ze mi sie konczy paszport w czerwcu,

Fora: 

Masz problem!

Paszport musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty WJAZDU DO TURCJI, nie - od powrotu do Polski. W momencie, gdy będziesz przekraczać granicę turecką (14 lutego), Twój paszport będzie ważny przez 4 miesiące, a więc krócej, niż jest to wymagane. W związku z tym może się zdarzyć tak, że do Turcji Cię nie wpuszczą. Masz jednak jeszcze przeszło tydzień na wyrobienie nowego paszportu, a w uzasadnionych przypadkach da się tą procedurę przyspieszyć - czyli - do urzędu marsz z samego rana!

byłem w ambasadzie

Byłwm w ambasadzie i dowiedziałem się że przepis istnieje ale knosul może ten przepis uchylić o ile paszport jest ważny nie króćej jak 3 miesiące po powrocie z turcji, więc dostalem wizę... do zobaczenia w Turcji:)