Towary z Turcji, proszę o pomoc jak przewieść...

Wiatm, jescze w listopadzie jadę do Turcji (Stambuł) załatwic coś. Nie ukrywam mam zamiar przywieść trochę podróbek... Byłoby to po kilka sztuk (różne rodzaje) portfele, zegarki troche ubrań butów, może trochę złota, markowe okulary itp. Ogólnie chciałbym zawalić całą torbę z tym że różnymi rodzajami każda inna (trochę miałbym na sobie ;p)... W moim rozmiarze. Co będzie przy przylocie do Polski z celnikami, jeśli powiem że to na swoje potrzeby i prezenty dla rodziny. Co o tym myślicie ? Jak to wygląda na lotniskach?

Fora: 

To jeszcze się jeździ do

To jeszcze się jeździ do Turcji "na handel"???? Są-że na tym forum jeszcze tacy, co przywożą kilka walizek "pamiątek" znad Bosforu i wiedzą co, gdzie i po ile? Strasznie ciekaw jestem pomocnych Dawidowi podpowiedzi...

Przedwczoraj byłem w strefie wolnocłowej na lotnisku Ataturka. Ceny popularnych towarów (papierosy, whisky, perfumy, biżuteria) wyższe niż w polskich sklepach. Wiele marek i wyrobów tak wykwintnych,  że nieobecne jeszcze w Polsce, więc nieporównywalne, ale ceny też wykwintne. Podróbek nie zauważyłem :)

Odprawa turecka (tranzytowa) na lotnisku pobieżna, nie było problemem wejście z butelkami z napojami, z bagażem kabinowym przekraczającym dopuszczalny ciężar, objętość i ilość sztuk. Jak nie kochać Turcji i Turkish Airlines?

 

 

Odprawa odprawą...

...mnie bardziej od 'przemytu' interesuje raport indyjski :) Witamy ponownie na pokładzie TwS!

Ostatni raz kiedy wracałem z

Ostatni raz kiedy wracałem z Dalaman Airport w 2010 wszystko było tansze niz u nas w supermarkecie. I nie dość, że tańsze to jeszcze u nas za taka cene kupiło sie o.75 a Turcy sprzedawali po 1,0 dm3. To samo z kosmetykami. Na szczescie nasi celnicy nie zwrocili uwage na pasazerow, ktorzy nie byli w stanie podniesc toreb i musieli je ciagnąc po podłodze.

jedyny problem w tym, ze na jedna osobe mozna było kupic circa pol krzynki. Zakup wpisywali do paszportu. pewnie zeby nie przeciazyc samolotu. :-))

a ja już...

a ja już...

myślałem, że tańcuje o przemyt z PL do TR...

jak to się czasy zmieniają...