pytanie do osób znających Stambuł

Mam takie pytanie, na początku stycznia jedziemy z żoną w rowerową podróż życia, zaczynamy ze STambułu, docelowo do Nowej Zelandii. Byliśmy kilka razy w Stambule, ale nie zwróciłem na takie rzeczy uwagi. Chciałby kupić petardy hukowe przeciwko bezpańskim psom, których się obawiamy. Niestety nie mogę ich zabrać do samolotu. Ktoś coś wie w tym temacie? Gdzie szukać w centrum Stambułu?

Fora: 

odpowiedź

Hej,

Jestem teraz na Erasmusie w stambule, mogę popytać w tym temacie znajomych, nie obiecuję jakiś super fachowych informacji ale może będę mogła pomóc :)

Pozdrawiam,

Marta

erasmus

hej, jak jest na Erasmusie w Turcji? Dużo latania i załatwiania?

Erasmus nie wazne ile

Erasmus nie wazne ile zalatwiania zawsze warto a tym bardziej w TURCJI <3 Mialam jechac na 1 semestr zostalam 2 a potem wrocilam 13 razy :D

www.dromaderka.blogspot.com

MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA

hej, planuję wyjazd na stałe do istambułu pod koniec miesiąca, poszukuje mieszkania do wynajęcia oraz współlokatora, mogł byś mi jakoś pomóc?

Psy

Ciekawi mnie, jak zareagują tureckie psy na petardy? Częściej można tam spotkać jandarma i wojsko, ale polisi też sa, i zawsze groźnie wyglądają :)) Czy będą się bali huku, czy odpowiedzą ogniem, myśląc że to zamach kurdyjskiej partyzantki? Rowerzyści w Turcji nie rzucają się w oczy, tak jak psy; w czasie ubiegłorocznej objazdówki nie widziałem ani razu aby jakiś pies był agresywny. Ale sam boję się psów, zwłaszcza że tureckie (i chyba wszystkie dalej na wschód, bo takie same są w Indiach) są wyrośnięte, nie szczekają, chodzą stadami i nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie poszczuje, więc rozumiem Twoje obawy. Natomiast petardy odradzam, a już na pewno trzeba się upewnić, że są w Turcji dozwolone. Tam, na wschodzie Anatolii, każdy ma karabin, ludzie są tam porywczy... Nie warto ryzykować kontaktu ze służbami... Może wystarczy kiełbaska?

Dziękki za uwagi. Poprostu

Dziękki za uwagi. Poprostu wolę rzucić petardę (jesli zdążę) niż bronić się pałką/kijem. W ostateczności zostanie gaz pieprzowy.