podróż autem do turcji

Witam, chciałabym się spytać czy wie ktoś może z obecnych tu czy jak będę wyruszała do Turcji samochodem to czy prócz Zielonej Karty oraz ubezpieczenia assistance będzie mi coś jeszcze potzrebne ?  Ja do Turcji wybieram się z programu Erasmus, ale chciałabym zabrać ze sobą auto bo wyjeżdzam tam na około 10 miesięc . Czy muszę mieć wizę tranzytową ? Bo w zasadzie juz mam wizę szkolną i teraz się dopiero zaczęłam zastanawiać czy mogłabym na niej wjechać samochodem do Turcji.

 

Liczę na w miarę szybkie odpowiedzi bo zależy mi na czasie . Dziękuję  z góry i pozdrawiam :)

Fora: 

Samochód w Turcji

Niestety, na 10 miesięcy nie da się wjechać samochodem do Turcji. Cytując oficjalne informacje celne: "Pojazd można sprowadzić do Turcji na maksymalnie 6 miesiecy. Właściciel powinien zadeklarować go na odrębnym formularzu, wpisać datę wyjazdu na granicy i powinien bezwzględnie opuocić kraj w deklarowanym dniu."

Dziękuję bardzo za odpowiedź

Dziękuję bardzo za odpowiedź .. :)

Mam jeszcze jedno pytanie. Moj chłopak jest obywatelem Turcji, chce kupić tu samochód i używać go w Turcji czy ktoś się orientuje na jakich zasadach by to mogło być ? Bo czytałam o tym w Internecie, ale już się pogubiłam sama .. Ktoś mógłby to w jakiś prosty sposób wyjaśnić ?

Przepraszam od rana siedze w

Przepraszam od rana siedze w tym już i czytam i kombinuje,ze aż się sama zakręciłam :)

Samochód będzie kupiony w Polsce i tym samochodem chcemy jechać z moim chłopakiem do Turcji :)  I zastanawiam się czy lepiej żeby on był na mnie zarejestrowany czy na niego .. Która opcja będzie łatwiejsza ..

Sprowadzenie do Turcji samochodu

Sprowadzenie do Turcji samochodu jest bardzo drogie, tj. obłożone takimi opłatami, żeby cała impreza okazała się nieopłacalna dla nabywcy, niezależnie od jego narodowości.

Mam ostatnie pytanie już

Mam ostatnie pytanie już chyba .. Czy mogę wyjechać z polski do Turcji na polskim prawie jazdy czy przed wyjazdem muszę wyrobić sobie między narodowe ?

Wjedziesz na polskim prawie jazdy

Wystarczą standardowe dokumenty pojazdu (OC, Zielona Karta, dowód rejestracyjny), pod warunkiem, że jesteś właścicielem samochodu lub jedzie on z Tobą.