noclegi

Wybieram się do Turcji w sierpniu. Jadę na własną rękę z dwiema koleżankami i mam kilka pytań dotyczących noclegów:

1. Czy warto rezerwować z wyprzedzeniem? Czy może szukać będąc na miejscu?

2. Czy ktoś może polecić niedrogie hotele, pensjonaty w miejscach: Ankara, Konya, Goreme, Antalya?

3. Czy Goreme jest dobrym miejscem wypadowym do zwiedzania Kapadocji? Czy ktos zna lepsze i moze cos na ten temat napisac?

 

Pozdrawiam wszystkich!

Fora: 

Noclegi

Co do wcześniejszej rezerwacji, to ja zawszę jeździłam bez takich przygotowań i udawało mi się znaleźć coś na miejscu. Wymaga to jednak czasem sporo czasu i wypytywania, a w tańszych pensjonatach obsługa nie zawsze zna języki obce. W takim przypadku przydaje się również dobry przewodnik książkowy, który wskaże nam lokalizację pensjonatów i poda rekomendacje.

Göreme wydaje się być idealną bazą wypadową do Kapadocji. Oprócz wielu pensjonatów znajdują się tam liczne i zachwalane przez podróżników pola namiotowe i kempingi.

Dzieki Iza. Jade z dwiema

Dzieki Iza. Jade z dwiema koleżankami i troche się boję, że może być trudniej znaleźć coś na miejscu dla nas trzech.. Zwłaszcza w Antalyi. Mam wrażenie, że w sezonie może byc ciężko znaleźć tam miejsce, dlatego mi zależy, żeby ktoś polecił hotel, który zna, żeby zarezerwować wcześniej.

Noclegi w Antalyi

W Antalyi szukałam noclegu na własną rękę dwukrotnie i była to bardzo krótka piłka, pomimo szczytu sezonu. W centrum miasta, w historycznej dzielnicy Kaleici, znajduje się pensjonat na pensjonacie, w różnych standardach i cenach.

I jak plany na podroz?

Kiedy wyruszacie w wasza podroz??:) Bo my tez ruszamy w podobna trase, wiec jak nie w Polsce to pewnie w Turcji sie lada chwila spotkamy;)

warto przynajmniej poszukać

warto przynajmniej poszukać przez net - zwlaszcza, jesli zalezy Ci na tanszych, bo drogie znajdziesz zawsze i wszędzie :) Goreme jest najlepszym miejscem do zwiedzania Kapadocji - wszytsko w zasiegu jednodniowych wypraw, bardzo zroznicowana baza hotelowa - my wlasnie wrocilismy, mogę polecic tani pansion (hostel) i swietne miejsce na posiłki :) pozdrawiam, a.

noclegi w Goreme

Witam, czy możesz podać namiary na sprawdzony pensjonat ? Będziemy tam na przełomie sierpnia i września i byłaby to dobra baza wypadowa. Pozdrawiam

Goreme

W styczniu wybrałam sie na zwiedzanie Kapadocji. Ja mam inny sposób na noclegi. Poznaje ludzi przez internet a potem jade i mam nocleg za free. GOreme jest świetnym miejscem do zwiedzania Kapadocji. Jednak będąc w Goreme grzechem jest nie odwiedzić Urgup czy Kayserii. Pozdrawiam serdecznie.

nocleg za darmo ?

nawet w Goreme - brzmi to więcej niż abstrakcyjnie...

bo za darmo - dawno umarło...

nie tylko w Goreme...