Izmir i okolice:)

 Była juz Riwiera, było też Bodrum:) Tym razem bedzie Ozdere :) Iza co naprawde warto zobaczyć w tych okolicach? I wiesz może cos o Parku Narodowym warto tam pojechać?

Fora: 

Okolice Izmiru

Gratuluję wyboru regionu - w okolicach Izmiru jest sporo do zobaczenia. Dowodem na to twierdzenie niech będą moje relacje z dwóch zeszłorocznych wypraw do Turcji, nie wiem, czy je czytałaś - jeżeli nie to polecam:


Podczas tej drugiej wyprawy przejeżdżałam nawet przez Ozdere, ale było wówczas już mocno po sezonie.

Ze zwiedzonych przeze mnie podczas tych wypraw miejsc za najciekawsze uważam Sardes, warto również wybrać się do samego Izmiru, chociaż to miast trudne do pokochania :) Dodatkowo polecam, oczywiście wycieczkę do Efezu (koniecznie), połączoną ze zwiedzaniem Selcuku i Meryemana.

O Parku Narodowym się nie wypowiem, bo nie byłam.

W razie potrzeby pytaj śmiało o szczegóły, dopóki mam jeszcze w miarę świeże wspomnienia :)

Musze namówić rodzinke na

Musze namówić rodzinke na Efez, bo to blisko Ozdere :) orientujesz sie jak jest czas podózy? Mamy roczne dziecko i chciałbym podróż zmniejszyc do minimum.

Wypad do Efezu

Efez macie na wyciągnięcie ręki, czyli 30 km lub 1/2 godziny jazdy samochodem.

Swoją drogą my z naszą roczną córką machnęliśmy kilka o wiele dłuższych tras po Turcji :) Jedziecie w szczycie sezonu i upałów, czy też wiosna/jesień?

Lipiec na wybrzeżu egejskim

Byliśmy w lipcu zeszłego roku w Cesme, czyli prawie po sąsiedzku z Ozdere, i trafiła nam się fala wyjątkowych upałów (przeszło 40 stopni C w cieniu). Nawet Turcy narzekali, że jest bardzo gorąco...

Na pocieszenie dodam, że i tak sporo zwiedziliśmy (córka miała wtedy 13 miesięcy), tylko wycieczki organizowaliśmy rano lub późnym popołudniem - dzień jest przecież wtedy bardzo długi :)

No właśnie zastanwiam się

No właśnie zastanwiam się jak będzie, poniewaz poprzednie nasze wypady do Turcji były we wrześniu. Mam nadzieje,że jakos sie zorganizujemy i zwiedzimy Efez.

Czas dojazdu

Sądzę, że dojazd zajmie Wam nie więcej niż godzinę jazdy samochodem.