Izmir

Witam serdecznie W kwietniu wybieram się do Izmir i będę tam o godzinie 23:00, czy o tej porze będę miała możliwość wydostania się z lotniska do centrum miasta komunikacją miejską (taxi w ostateczności). Proszę o wskazówki i z góry dziękuje :) Może ma ktoś z Was odsprzedać, albo pożyczyć plan miasta Izmir niestety nigdzie nie mogę dostać, a szukałam już chyba wszędzie.

Fora: 

Izmir - lotnisko i plan miasta

Na naszej stronie znajdziesz trochę informacji na temat lotniska w Izmirze. Z lotniska kursują autobusy Havaş w godzinach przylotów samolotów na trasach krajowych. Informacje o planowanych kursach krajowych znajdziesz na stronie lotniska. Tak na oko to powinno być parę przylotów między 23 a 1, więc jakiś Havaş złapiesz.

Natomiast plan Izmiru znajdziesz np. na stronie http://www.planetware.com/map/izmir-map-tr-izm_s.htm. Jest to jednak tylko plan centrum. Możesz zapolować na plan Izmiru na Allegro - http://www.allegro.pl/item887089274_izmir_plan_miasta_turcja.html - aukcja zakończyła się parę dni temu, ale możesz się skontaktować ze sprzedającym. Możesz też kupić plan wydawnictwa Eren - http://en.eren.com.tr/goster/kitap/kitap.asp?kitap=282253 (cena ok 3,25 USD + 12,50 USD koszty przesyłki).

Dziękować, dziękować :)

Bardzo dziękuję, za tak szybką pomoc i informacje. I jest nadzieja, że złapię jeszcze Havas do centrum Izmir :) super.

ceny orientacyjne

Do centrum Havas kosztuje 10 YTL taksówka 20e lub od 30 YTL w zależności do jakiej części. Znalazłam na stronie miejskich autobusów, że jeździ nr 200 do centrum praktycznie całą dobę, co godzinę, bez Kentkarty kosztuje chyba z 5 YTL a to link http://www.eshot.gov.tr/OtobusHareket/OtobusHareket.aspx