długość dnia jesienią

Może mi ktoś odpowiedzieć jaka jest długość dnia we wrześniu i pażdzierniku. Turcja leży na innej szerokości goegraficznej bliżej równika a więc długośc dnia powinna być chyba w tym okresie dłuższa niż w Polsce./ promienie słoneczne padają na ziemię pod innym kątem/ Może ktoś z Was  był w Turcji w w/w okresie i chętnie by sie podzielił informacją na ten temat. Planuję podróż na riwierę w przełomie września i października ale nie wiem jeszcze czy warto, czy nie  lepiej poczekać do maja-czerwca gdy dni będą dłuższe. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Fora: 

Do 22 wrzesnia dzien w

Do 22 wrzesnia dzien w Polsce bedzie dluzszy niz w Turcji. 22 wrzesnia bedzie identyczny. Potem az do 21 marca dluzszy bedzie w Turcji.  Z tego co udało mi sie znależć dzisiaj dzien w Polsce jest o pol h dluzszy. 1 .10 dzien w Turcji bedzie trwal ok 11godz 45 min.

Co do terminu wyjazdu to ja preferuje dlugie dni. Ale jezdze po Turcji samochodem i nie lubie jezdzic w nocy. Ale sa przeciez i nocne rozrywki :-). A jak siedzisz w AI to chyba wsio ryba.

Temperatura powietrza bedzie prawdopodobnie dosc podobna. Z tym, ze teraz peak max temperatury bedzie krotszy. czyli latwiej uniknac upalu. Teraz woda powinna byc cieplejsza.

Czyli wybor nalezy do Ciebie.

długość dnia

Byłam w Alany dokładnie na przełomie września/października. Dzień robił się coraz krótszy, zmrok zapada b.szybko. Zachód słońca był o 18.20 tamtejszego czasu. Pozdrawiam