Ważność paszportu

Witam serdecznie. Nurtuje mnie pewne pytanie, mianowicie czy na podczas przekraczania granicy Tureckiej celnicy zwracają uwagę na ważność paszportu? Chodzi mi o to, iż na stronach napisano, że minimalna ważność paszportu to 6 miesięcy - a mój niestety jest ważny do końca stycznia 2009. Czyli mniej niż 6 miesięcy. Jadę zorganizowaną grupą, dokładnie znana jest data powrotu i miejsce pobytu. Nie powinno być więc problemu. Dodatkowo pytałem swojego touroperatora i otrzymałem odpowiedź, iż wszystko powinno być ok ale... jadę na własną odpowiedzialność. Odrobinę ciekawszą odpowiedź otrzymałem w Biuro Radcy ds. Kultury i Turystyki Ambasady Turcji. Tam dowiedziałem się, że nie będzie problemu. Do tej pory nie było przypadków aby turysta z paszportem, którego ważność jest mniejsza niż 6 miesięcy nie został wpuszczony na teren Turcji. Odpowiedzi są pocieszające ale jestem ciekaw, czy ktoś miał /ma doświadczenia w tej kwestii i może się nimi podzielić? Serdecznie pozdrawiam wszystkich "fanów" Turcji :)

Fora: 

I jak się skończyła

I jak się skończyła wyprawa??? Mam ten sam dylemat, bo wyjazd zabukowany, opłacony, a tu okazuje się, że dzieciom "kończą" się paszporty za 5 miesięcy. Jechać?????

co się liczy ? wiadomo ...

money, money, money...

czyli klient nasz pan....

choć papiery ma nie świeże ...

jeśli jednak jest szansa na podmiankę - czyń Waśc swoją powinność... 

Ale jaki masz w tym momencie

Ale jaki masz w tym momencie wybór?

Jeśli jest jeszcze szansa, że uda się załatwić nowe paszporty, to załatwiaj. A jeśli nie, to cóż... albo Was wpuszczą albo nie. Pięć miesięcy to dłużej niż ważność wizy, więc jest szansa na to, że na granicy się nie przyczepią, ale gwarancji nikt Ci nie da.

ważnośc paszportu

I jak wam sie udala wyprawa do Turcji? mój paszport tez ma ważność krótrzą niż 6 miesięcy.

I co to Ci da?

Informacja o tym, że komuś udało się wjechać do Turcji na paszporcie ważnym krócej niż 6 miesięcy nie stanowi gwarancji, że Tobie też się uda! Masz jeszcze czas załatwić sobie nowy paszport i uniknąć niepewności oraz liczenia na łut szczęścia i wyrozumiałość tureckich pograniczników.