blokowanie netu w TR...

znalezione w necie...

Na początek ćwierkacz ( Twitter )...

Wieści o kolejnych nagraniach, komentarze i reakcje, szybko obiegają całą Turcję, w której według ostatnich danych ponad 50 procent społeczeństwa (40 milionów) ma dostęp do internetu, 22 milionów używa Facebooka, 13 milionów jest na Twitterze, a 69 milionów ma telefony komórkowe.

Popularne konta na Twitterze, takie jak Haramzadler (Syn Złodzieja) czy Bascalan (Naczelny Złodziej) zapowiadają zwykle zawczasu tematykę i czas publikacji kolejnych odcinków. Pod zapowiedziami często pojawiają się specyficzne życzenia odbiorców typu:

Nie publikuj tego dziś o 9 wieczorem, bo w telewizji jest mecz. Lepiej puść to jutro, będzie więcej rozgłosu.

źródło:

http://wpolityce.pl/wydarzenia/76986-turecki-premier-idzie-na-wojne-z-mediami-spolecznosciowymi-na-celowniku-twitter-facebook-i-youtube


Odpowiedzi

Dziwne...

Naprawdę to co robi tutaj premier to w mojej głowie się nie mieści Najpierw Taksim i akcja z policją teraz blokowanie Twittera, ciekawe co później może będzie chciał odzyskać dawne ziemie tureckie jak Putin odzyskuje rosyjskie :) . Kocham tą ich "kontrolowaną demokrację" Masakra. 

kolejka na YT...

bo jak Sąd Najwyższy uchylił decyzję dotyczącą ćwierkacza, to ichni prime minister uwziąl się na you tube..

kto następny w kolejce ?

 

Youtube

Otwieram wczoraj przed południem jak co dzień You....żeby dziecku trochę muzyki poważnej odtworzyć, klikam Mozart dla dzieci a tu czarno.... klikam następny filmik i następny i następny...nic czarno, więc myślę sobie Jak zwykle mi komp nawalił...a tu jak zwykle premier nawalił.... naprawdę żenada, jak oni znowu wybiorą tego dupka to ja wracam do Polski. Oby tylko FB nie zablokowali bo wzrośnie liczba samobójstw :) Pozdrawiam Was gorąco z deszczowego dziś Stambułu. 

Strzał w kolano

Strasznie mnie dziwi to nerwowe blokowanie serwisów internetowych w TR, i to tuż przed wyborami samorządowymi. Czyżby RTE chciał przegrać je na własne życzenie?

niestety

Najgorsze jest że wcale nie przegra, ciągle ma duże poparcie :( Nawet mój własny mąż go popiera co łamie mi serce bo RTE napraedę czasem jak patrzę na jego wystąpienia to jakbym Hitlera widziała. A mam wrażanie że turcy to takie stado baranków bez własnego zdania gdzie ich pogonią tam się pasą, choć ostatio w Stambule zaczyna się coś zmieniać, mam nadziję i trzymam kciuki żeby go nie wybrali, ale moja nadzieja nie wystarczy. :(