Ile pieniędzy zabrać do Stambułu?

Wiatm, wybieram się do Stambułu na tydzień i kompletnie nie wiem ile pieniędzy będzie mi potrzebne. Hotele odpadają ponieważ nocleg mam załatwiony u przyjaciół. Orientujecie się może ile kosztują jakieś podstawowe artykuły,jakiś obiad, bilety wstępu do co ciekawszych miejsc itp? Myślę,że wszelkiego rodzaju pamiątki sobie daruję, no poza szalem z tureckiego bazaru :P No i jaką walutę najlepiej zabrać: dolary, euro czy szukać tutaj lir (lirów? nie wiem czy to jest "ten lir" czy "ta lira" :P)

Fora: 

Re: Ile pieniędzy zabrać do Stambułu?

Cześć, na pewno nie ma sensu kupować lir w Polsce - jest to kłopotliwe i nieopłacalne. Bilety do Aya Sofia i Pałacu Topkapı kosztowały po 20 lirów, do Yerebatan Sarnıcı - 10 lirów w 2008 roku. Zupa w lokancie 2-3 lirów, bułka z rybą na azjatyckim nabrzeżu (polecam) - 2-4 lirów, Adana w lokancie - 10 lirów. Dziennie na jedzenie wystarczy mieć 15-20 lirów, ale na napoje może zejść drugie tyle. Ceny żywności w sklepach: Jakie są orientacyjne ceny żywności i używek w Turcji? Żeton do tramwaju/metra/promu - 1,5 liry. Na tydzień powinno wystarczyć 150-200 euro (1 Euro to około 2 liry). Co do waluty to nie ma znaczenia czy weźmiesz euro, dolary czy funty... Więcej w artykule Jaką walutę zabrać? Miłej wycieczki, mruk

jak byłem w maju to bilet

jak byłem w maju to bilet na prom kosztował jeszcze 1,40 :-(. Poza tym ceny jak w Polsce. Tylko muzea drogie. Wejsciowki jak wyzej.

byłam w zeszłym miesiącu..

Z noclegiem u znajomych (czyli za free) zeszło mi przez tydzień 200 euro. Bez szaleństw, głównie komunikacja publiczna, muzea tylko w dni "bezpłatne" (każde muzeum takie ma), raz taksówka, skromne pamiątki dla przyjaciół, 1 raz kawa z widokiem na Aya Sofia (40 TL za dwie osoby:) i parę razy BalIk Ekmek. Niestety Stambuł jest drogi... Ale na pewno nie bardziej od zachodniej Europy.

ups...

40 lira za dwie kawki :-). Ostro was nacięli.

Mam pytanie : jedziemy na

Mam pytanie : jedziemy na wczasy z koleżanką pod koniec sierpnia (tegoroczne maturzystki :) ) i mam zamiar na pobyt w Marmaris/Kusadasi przeznaczyć 200 zł więc około 50 euro. Da się jakoś 'wyżyć' to znaczy - bez kupowania pamiątek (no może jedna), stołując się w hotelu (tylko czasem jakieś słodycze no i picie)?

Powinno wystarczyć

50 euro na osobę powinno wystarczyć, jeżeli planujecie kupować jedynie napoje bezalkoholowe... no i może jakąś drobną pamiątkę.