transport w nocy z centrum Istanbułu na lotnisko Sabiha

witam was,popołudniu przylatujemy na lotnisko Ataturk w Stambule,rano o 6:00 mamy samolot z Sabiha do Gazipasa.Na jeden dzień chcemy załatwic sobie gdzieś nocleg,ale tutaj mamy wątpliwości,czy kupic hotel blisko lotniska np.Pendik i zapłacic kilka TL za taxi,albo kupic hotel w centrum,spędzic wieczór w centrum Stambułu i w nocy próbowac się jakoś dostac na lotnisko Sabiha.Wolałabym drugą opcję,ale nie chcemy płacic 30 euro(lub około)za taxi,a nie wiem,czy w nocy idzie się z centrum dostac na lotnisko Sabiha.Na forum była poruszana firma autokarowa Havatas,niestety strona internetowa jest zablokowana.Słyszałam,że częśc azjatycka Stambułu to dziura-nie wiem,czy to jest prawda?a nie chcielibyśmy stracic wieczoru siedząc w hotelu.Poradźcie mi proszę

Fora: 

moja sugestia

  • Conversation started today

  • Cześć,

    Azjatycka strona Stambułu może w całości nie jest "dziurawa"   ale w okolicach Pendika/Kurtköy na maksa (poza tym, jeśli chcielibyście najpierw zostawić sobie rzeczy w hotelu to jazda w te rejony zajmie Wam po południu minimum 2-3 h). Na Waszym miejscu zatrzymałabym się w centrum, czyli Kadıköy. To bardzo klimatyczne miejsce, polecam zwłaszcza spacer nad brzegiem morza i po tzw Modzie. Warto też zajrzeć na Kadife Sokak, czyli bar street.

    Osobiście w Kadıköy czułam się o wiele lepiej niż po "turystycznej" europejskiej stronie. Jeśli Was najdzie ochota na zwiedzanie to zawsze możecie wsiąść w łódkę i po 20 minutach będziecie z powrotem w Europie, albo nawet w 10 jeśli wsiądziecie Marmaray, które odjeżdża ze stacji Ayrılık Çeşmesi (z Kadıköy można spokojnie dojść tam pieszo).

    Busy Havatas z tego co słyszałam są dosyć drogie. E10/E11 kosztują chyba piątkę, jeśli się płaci gotówką kierowcy a 3,95 jeśli ma się kartę IETT (oczywiście ceny podaję w lirach). O tej porze z Kadıköy na lotnisko powinniście dojechać w niecałą godzinę (zwłaszcza, jeśli wsiądziecie w E11). W razie czego podsyłam stronę z rozkładami: http://www.iett.gov.tr/ Pamiętajcie, że ostatnia łódka z Europy do Azji odpływa o 22 (pociąg Marmaray chyba godzinę później ale głowy nie dam)!

    Mam nadzieję, że moje wskazówki na coś się jeszcze przydały. Bawcie się dobrze  

dziękuję,wiesz cały czas sie

dziękuję,wiesz cały czas sie zastanawiam,jak się z Kadıköy dostac na lotnisko Sabiha,tam mamy byc około 5 rano,chyba tylko taxi?nie orientujesz się,jaki jest mniej więcej koszt dojazdu z
Kadıköy do Sabihy i jaka orientacyjna odległośc?

tu jest rozkład autobusów

tu jest rozkład autobusów:

http://www.sabihagokcen.aero/passengers-and-visitors/transport-and-parking/transportation/havatas-en

kursują praktycznie całą dobę, moim zdaniem nie są drogie (12-13 YTL) a przystanki znajdują się w centrach strony europejskiej (Taksim) i azjatyckiej (przystań w Kadikoy). 

sama wielkokrotnie korzystałam z trasy Taksim- Sabiha (wtedy co prawda był inny przewoźnik- Havas), ale to działa na tej samej zasadzie. w godzinach ok 2-4 rano dojazd powinien zająć nieco ponad godzine, gorzej jest w ciągu dnia: kiedy są korki dojazd na lotnisko może zająć nawet 2,5 godz! (raz mi się zdarzyło).

to jest zdecydowanie najlepsza, najprostsza i najtańsza opcja dotarcia na lotnisko. pozdrawiam i powodzenia!

ps. polecam zatrzymanie się po europejskiej stronie:)