Afera taśmowa- Iza nie kasuj wątku, link jak najbardziej zwąazany z TwS.

Tekst bardzo ciekawy, taka analiza ewolucji sytuacji politycznej w TR. Coś dobrego z te afery wynikło, kto by pomyślał :) P.S. Już myślałam, że o Turcji w Sandałach rozmawiano, to by dopiero była reklama :P

Ciekawy bo wiekszosc turystów widzi tylko hotele Riwiery. Natomiast nie zdajemy sobie sprawy co legnie sie na tych nowych osiedlach otaczajacych Stambuł.

też mieszkają "słoiki" ?

 

Gdyby Wprost opublikował i uwypuklił te wypowiedzi Sienkiewicza i Belki,to pewnie nawet używanie kwiecistego języka nie zdyskredytowałoby tych oficjeli. Ale może zapodanie takiej analizy godziłoby w dobre stosunki Polski i Turcji i z tej racji, racji stanu, redachtor Latkowski puścił inne bzdety, takie na poziomie "faktu" czy "angory". Bo naczelny na pewno wie, że działanie na szkodę interesu Państwa Polskiego jest zabronione... Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że im kto niższego wzrostu, to bardziej przeklina...

A tutaj jest ciekawa reakcja na ten fragment taśm: Günaydin Türkiye. Żeby nie było, nie zgadzam się w 100% z tezami pana Wendrychowicza, ale lektura jest pouczająca.

parafrazując ( frazy nie koniecznie biblijne ) ...

ale i zapoznając się z kolejnym punktem widzenia na świat...

widzimy, że nie wszystko jest tak okrągłe jak ziemia...

natomiast w rzeczy samej...

Anatolia ląduje na celowniku TwS...

w celu wydania kolejnego przewodnika...

.... o co Ci chodzi w ostatniej części wypowiedzi?

bo mamy Kusadasi z Efezem, jest Edirne....

Anatolia jest tak bogata :-)

Interesująca, rzadko poruszana tematyka - współczesna Turcja. Dla nas to kurorty, zabytki, jedzenie, folklor. Jakoś umyka wspólczesny puls tego wielkiego narodu i państwa... Nie czuję się kompetentny, więc chętnie chłonę informacje i opinie, starając się przecedzić je przez sito racjonalności. BTW - chyba warto te wątki współczesności rozwijać ?

biorąc pod uwagę autentyczną niezależność medialną TwS...

Tj. te wątki rozwijać, na maile odpowiadać, zabytki opisywać i za eksperta robić? Bo mi się, szczerze pisząc, już nie chce, przy zalewie troli, psychofanów i głupawych komentarzy, tutaj i na FB. Nie po to sobie kręgosłup przed kompem nadwyrężam, żeby potem jedyną reakcją było powątpiewanie, czy amfiteatr nie jest aby teatrem.

Ja nie chcę, aby to pisali Admini, lecz Userzy (pardon za wyrażenia). Przecież są wśród nich mieszkańcy Turcji, rezydenci, erazmusy i tacy co czytają po turecku i po angielsku biegle. więc może by zechcieli głośno wypowiedzieć się, a my ich podsłuchamy :) Są tacy, co nie są hejterami ani "czulym wojtkiem", mają do powiedzenia w temacie i nie mają śmiałości się wypowiedzieć. Zachęćmy ich!

...tylko jak? Z pisaniem na TwS-ie jest tak, że wielu się deklarowało, że coś skrobnie, a jak co do czego przychodzi, to prawie wszyscy tylko podczytują :)

Czyli - jak zwykle, "brygada Rogala" :))

Kiedy byłem w Turcji w 2005 roku niesamowite wrażenie zrobiły na mnie okolice Stambułu i Izmiru. U nas nowe osiedla to pieć bloków po 4 pietra. U nich 20 po pietnascie. Do tego fabryka przy fabryce.

Kiedy opwiadałem o tym w Polsce, twierdząc, ze zachodnia Turcja wyglada na bogatsza niz Polska to sie ze mnie znajomi smiali. Wiekszośc Turków zna przez pryzmat emigrantów w RFN. ewentualnie z okien hoteli na Riwierze.

Niestety do całosci obrazu doszedł jeszcze jeden czynnik. Kalifaty przy ich południowej granicy.

Dla osób władających językiem angielskim (lub używających translatorów) - rzut okiem na życie codzienne w pd-wschodniej Turcji: 15-year-old child bride found dead three months after wedding in southeastern Turkey

...bo znany jest ze stronniczości (anty-rządowej w stosunku do obecnie miłościwie w TR panującej partii AKP). Dla równowagi warto zajrzeć na inne, angielsko-języczne serwisy, chociażby Today's Zaman.

cardiologistsnode